Borůvková panna cotta s malinami

A zase sladký recept, příště už se polepším. Po minulé kalorické bombě je borůvková panna cotta úplně lehký dezert. Uvedené množství želatiny můžete upravit podle své chuti. Pokud chcete dělat klasickou panna cottu do formiček a vyklápět, pak je lepší dát želatiny vyšší dávku, pro naši dnešní skleničkovou verzi stačí želatiny méně. Tak vzhůru do toho:

na 4 porce

Panna cotta myrtille150 ml smetany ke šlehání
100 ml plnotučného mléka
2 polévkové lžíce borůvek
2 lžíce cukru
půl vanilkového lusku nebo párkapek vanilkové esence
2 – 3 plátky želatiny

malinový přeliv:
150 g malin
50 g cukru
1 plátek želatiny

Nejdřív si prápravíme borůvkovou panna cottu, musíme ji totiž nechat ztuhnout, než na ni budeme lít malinový přeliv. Pokud základ neztuhne dost, stane se vám to, co mně na fotkách. Teplé maliny klesnou a promíchají se se světlou částí. Na chuti to nic nezmění, ale nevypadá to tak hezky.

Želatinu namočíme v misce studené vody, tak na deset minut. Mezitím smetanu a mléko smícháme v kastrůlku, vanilkový lusk rozřízneme podélně, vydlabeme nožem zrníčka, ta rozmícháme v tekutině, lusk tam hodíme také a všechno zahřejeme až k varu. Mezitím si v mističce smícháme borůvky s cukrem, v mikrovlnce je rychle zahřejeme a rozmícháme. Z mléka vyjmeme lusk, přidáme borůvky s cukrem, vymačkanou želatinu a pečlivě rozmícháme. Rozdělíme do čtyř skleniček a dáme ztuhnout do lednice.Panna cotta

Po zhruba dvou hodinách si namočíme zbytek želatiny, dáme 50 g cukru do kastrůlku, přidáme lžíci vody a zahříváme, až cukr začne hnědnout. V tu chvíli do něj vrhneme maliny a pilně mícháme, dokud se všechen karamel nerozpustí. Můžeme přidat trochu vody. Horkou směs přecedíme, pokud nechceme mít v přelivu zrníčka, nebo ne, pokud je nám to jedno a v horké směsi rozpustíme vymačkanou želatinu. Maliny nalijeme rovnoměrně na borůvkovou panna cottu a dáme zase chladit do lednice.

Panna cotta

 

 

 

 

Dobrou chuť!

Print Friendly, PDF & Email

2 komentáře

  • wydra napsal:

    Presne pro me, diky !

  • Petra napsal:

    To mě těší. Těch borůvek můžeš dát klidně víc. I cukru možná. Takhle to bylo minimálně sladké. Ale ne málo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.