Borůvkové muffiny s banánem a citrónovou kůrou

 Borůvkové muffiny s banánemStrávníci se dožadují něčeho sladkého, ale vám se zrovna moc nechce se zabývat něčím složitým. Ale v lednici se scvrkávají ty borůvky, vedle černá banán, něco by se s tím mělo udělat… Tak se pustíme do malé improvizace, na jejímž konci jsou nakonec velmi vydařené muffiny. Ještě, že jsem si to zapsala!  Často se mi totiž stane, že vytvořím něco velmi dobrého, ale už to nedovedu zopakovat. Takže když nejsem líná, zapisuju si.

Tady je recept na borůvkové muffiny s banánem a citrónovou kůrou, ve kterých borůvky můžete nahradit klidně i malinami nebo třeba rozinkami:

Borůvkové muffiny s banánem a citrónovou kůrou

na 12 ks

 Borůvkové muffiny s banánem225 g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
150 g třtinového cukru
1 vanilkový cukr
kůra z 1 citrónu, nastrouhaná
3 vejce
100 g jogurtu nebo kyšky
1 zralý banán
150 g másla
2 lžíce oleje
pár hrstí borůvek (mražené nebo čerstvé)
špetka soli

Troubu předehřejeme na 180°C, formu na muffiny vyložíme papírovými košíčky.Borůvkové muffiny s banánem

Banán rozmačkáme vidličkou v hlubokém talíři a zakápneme citrónovou šťávou.

Mouku prosijeme s práškem do pečiva a se solí a ještě promícháme. Vyhneme se tím tomu, že prášek někde zůstane ve větším množství a na muffinech se udělají boule. Všechny sypké přísady a citrónovou kůru smícháme v jedné míse. Rozpustíme máslo – nesmí být horké!, ostatní tekuté přísady smícháme. Tekutou směs dáme do sypké směsi, promícháme, nakonec vmícháme máslo a ještě opatrně promícháme, až je těsto hladké. Úplně nakonec velmi rychle přidáme banán a borůvky a už moc nemícháme.

Naplníme formičky do 2/3 a pečeme cca 20 – 22 minut. Zapíchneme do muffinu špejli, je-li suchá, máme upečeno, je-li opatlaná těstem, pečeme ještě dvě minutky, asi. Necháme kompletně vychladnout. Dobrou chuť!

 Borůvkové muffiny s banánem

 

Jedeš, potvoro mlsná!

Print Friendly, PDF & Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.