Kuřecí nudličky s paprikovým krémem

Kuřecí nudličky s paprikovým krémemDnes zase typicky letní recept. Je to takové kuře na paprice, ale v trochu obměněné podobě. Je to jídlo rychlé (když si odmyslím přípravu grilovaných paprik, ty si ale zase můžeme připravit i několik dní dopředu, pokud je po oloupání naložíme do oleje a uložíme do lednice). Dá se jíst i vlažné, dokonce i studené je to dobré. Tak tady je recept:

Kuřecí nudličky s paprikovým krémem

4 kuřecí prsa
4 červené papriky
4 žluté papriky
100 ml smetany
2 stroužky česneku
2 větvičky rozmarýnu
3 větvičky tymiánu
2 bobkové listy
olivový olej
sůl pepř

Papriky rozpůlíme, zbavíme semínek a bílých vláken, opláchneme. Rozložíme je na plech na papír na pečení a pečeme pod grilem 12 minut, až slupka zčerná. Naskládáme ještě horké papriky do misky, přetáhneme fólií a necháme vychladnout. Oloupeme. Jednu červenou papriku rozmixujeme se 100 ml smetany a zbytek nakrájíme na podélné proužky.
Kuřecí nudličky s paprikovým krémem
Kuřecí prsa nakrájíme na stejně velké proužky jako papriky. Osolíme, opepříme a zprudka opečeme na rozpáleném oleji. Do pánve přidáme proužky paprik, česnek a bylinky a ještě chvilku opékáme. Pak zalijeme rozmixovanou smetanovou omáčkou a dusíme bez zakrytí ještě asi 10 minut. Vyjmeme větvičky bylinek, dochutíme podle potřeby a podáváme  s rýží nebo těstovinami nebo s bagetou. Vychlazené růžové nebo suché bílé víno se dobře hodí. Kuřecí nudličky s paprikovým krémem

 

Dobrou chuť!

Print Friendly, PDF & Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.