Kuřecí špízky s mangovo-rajčatovým salátem

Kuřecí špízky s mangovo-rajčatovým salátemBez dlouhého úvodu – dokonale jednoduché a dokonalé chutné jídlo. Možná i zdravé :-). Kuřecí špízky se salátem z rajčat a manga.

Kuřecí špízky s mangovo-rajčatovým salátem

Na kuřecí špízky:
2 kuřecí prsíčka

2 polévkové lžíce olivového oleje
1/2 polévkové lžíce sezamového oleje
1 kávová lžička medu

1 polévková lžíce světlé sójové omáčky
šťáva z půlky citrónu
sůl, pepř
pár lístků čerstvého koriandru

1 polévková lžíce oleje na smažení

Kuřecí špízky s mangovo-rajčatovým salátemPrsíčka nakrájíme na malé kousky. Na marinádu smícháme zbývající přísady v misce, ponoříme do marinády
maso a necháme odležet.

Na salát z manga a rajčat:
3 pěkně zralá velká rajčata
1 mango
1/2 kávové lžičky sušeného zázvoru
1/2 kávové lžičky mletého koriandru
sůl, pepř
citrónová šťáva
hrstička posekaného čerstvého koriandru

rukola

Rajčata rozkrojíme na čtvrtky, odstraníme zrníčka a nakrájíme dužinu na drobné kousky. Mango oloupeme a dužinu nakrájíme na stejně velké kousky jako rajčata. Smícháme v misce s kořením a čerstvým koriandrem, zakápneme citrónovou šťávou a odložíme do lednice.

Kousky namarinovaného masa napícháme na kratší špejle. V pánvi rozehřejeme lžíci oleje a špízky rychle opečeme. Do pánve nalijeme zbytek marinády, rychle promícháme a nalijeme na špízy. Kuřecí špízky s mangovo-rajčatovým salátem

Směs rajčat a manga osolíme, opepříme a podáváme na talíři spolu se špízy a rukolou. Salát můžeme pro estetičtější dojem umístit do skleniček, ale na chuti to nepřidá ani neubere. Kuřecí špízky s mangovo-rajčatovým salátemDobrou chuť!

Print Friendly, PDF & Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.