Tvarohový koláč s meruňkami a s mandlemi

Tvarohový koláč s meruňkamiUž dlouho jsme tu neměli nic sladkého. Tak abych to napravila, je tu tvarohový koláč s meruňkami a s mandlemi.

na formu o průměru 26 cm

 

Těsto:
200 g hladké mouky
40 g cukru
120 g másla
špetka soli
trochu studené vody

Náplň:
250 g měkkého tvarohu
250 g Lučiny
1 vanilkový pudink
50 g cukru
2 vejce
50 g plátkových mandlí

Meruňky na oblohu, rozpůlené, čerstvé, nebo z kompotu.

Na vál si prosijeme mouku, přidáme cukr, sůl, dokola nakrájíme máslo, uprostřed uděláme důlek a do něj nalijeme trochu studené vody. Rychle vypracujeme vláčné těsto, které hned rozválíme a vyložíme jím dortovou formu. Dno propícháme vidličkou. Aby nám okraje nepřepadávaly dovnitř, těsto ve formě upevníme alobalem. Dáme do lednice na cca hodinu. Poté, co nám těsto ve formě ztuhne, vytvoříme hezký vysoký okraj a znovu celý korpus zabalíme do alobalu.Tvarohový koláč s meruňkami

Rozehřejeme troubu na 160°C, na alobal do formy nasypeme suché fazole nebo hrách a předpečeme asi 20 minut na spodní mřížce trouby.

Mezitím si přípravíme náplň: meruňky z kompotu necháme okapat, z bílků ušleháme sníh, žloutky ušleháme s cukrem do pěny, přidáme tvaroh a Lučinu, prošleháme, přidáme pudink, polovinu mandlí, zase prošleháme a nakonec lehce ručně vmícháme sníh. Směs rozetřeme na předpečený korpus, poklademe meruňkami a pečeme stále na spodní pozici 30 minut. Pak posypeme mandlemi a dopečeme ještě 10 – 15 minut.

Necháme vychladnout na mřížce. Před podáváním pocukrujeme moučkovým cukrem.

Tvarohový koláč s meruňkami

 

 

Dobrou chuť!

Print Friendly, PDF & Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.